Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Dondurması Tescilleniyor » Maraş Patent Maraş Dondurmasının tescillenmesi için Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuru yaptı. Kurum başvuruyu kabul ederek Maraş Dondurmasının tescillenmesinin önünü açtı.
Dondurması Tescilleniyor

Dondurması Tescilleniyor

Ana Kategori : Blog, Kategori : Maraş Haberleri
Maraş Haberleri Dondurması Tescilleniyor Maraş Dondurmasının tescillenmesi için Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuru yaptı. Kurum başvuruyu kabul ederek Maraş Dondurmasının tescillenmesinin önünü açtı.
Maraş Patent +90 212 212 35 17


Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, Maraş Dondurmasının tescillenmesi için Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuru yaptı. Kurum başvuruyu kabul ederek Maraş Dondurmasının tescillenmesinin önünü açtı.


Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Maraş Dondurmasının tescillenmesi adına 2014 yılından bu güne çalışma halinde olduklarını açıkladı. Son başvuruya olumlu cevap geldiğini ifade eden Oda Başkanı Serdar Zabun, başvurunun 15 Mayısta askıya çıkarıldığını bildirdi.


Üretimi Arttıracak


Serdar Zabun açıklamasında işlemlerin devam ettiğini ve kısa bir süre sonra Maraş Dondurmasının tescilleneceğini kaydetti. “Maraş dondurmasının tescillenmesi üretime büyük katkılar sağlayacak. Maraş dondurması adı altında üretilen sahte dondurmalar piyasadan silinecek. Türkiye ve dünya gerçek Maraş dondurmasıyla tanışacak” diyen Zabun, tescilin Kahramanmaraş'ın ekonomisine artılar kazandıracağının da altını çizdi.


Yılda 60 Bin Litre Dondurma Üretiyor


Serdar Zabun yurt genelinde yıllık bazda 400 bin litrelik dondurma üretildiğini ifade etti. Bu üretimin yüzde 15'lik bölümünü Maraş'ın tek başına üstlendiğini açıklayan Zabun, “Türkiye'de yılda üretilen toplam 400 bin litrelik dondurmanın, 60 bin litresi kentimizde üretiliyor” dedi.


Maraş Dondurması Farkını Hissettiriyor

Maraş dondurması kendine has kokusu ve lezzetiyle birçok kişi tarafından sevilerek tüketiliyor. Gerçek Maraş dondurmasının farklı bir lezzete sahip olmasının nedeni ise keçi sütü ile üretilmesinden geçiyor. Bu nedenin yanında Maraşlı dondurma ustaları kıvamı yakalamak için maharetlerini ve dedelerinden kalma tarifleri üretimde kullanıyor. Maraş dondurmasının dikkat çeken özellikleri ise kolay erimeme, sakız misali uzaman ve uzun süre bozulmama noktalarında kendini gösteriyor. Kenti ziyaret edenler Maraş dondurmasının tadına bakmadan Maraş'ta ayrılmıyor.


/kaynak:Ekonomi7