Coğrafi İşaret Hartlap Bıçağı'ndan Sonra Oyma Çeyiz Sandığı Kahramanmaraş adına tescillendi.
Coğrafi İşaret
Sosyal İletişim Kanallarımız Sait Zarifoğlu Blv. Barbaros, 46040 Merkez/Kahramanmaraş +90 212 212 35 17 Maraş Patent Logo

Coğrafi İşaret

Maraş Haberleri Hartlap Bıçağı'ndan Sonra Oyma Çeyiz Sandığı Kahramanmaraş adına tescillendi.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Maraş Haberleri  Tarih :  4.3.2018       Google Plus      
Coğrafi İşaret
Sait Zarifoğlu Blv. Barbaros, 46040 Merkez/Kahramanmaraş +90 212 212 35 17 Coğrafi İşaret » Maraş Patent

Maraş Patent Logo

Coğrafi İşaret


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi,el sanatlarımız ve Maraş yemeklerinin tescillenmesi için Türk Patent Enstitüsüne (TPE) 14 başvuru yaptı. Hartlap Bıçağı'nın tescillenmesinin ardından oyma ceviz sandığı da Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni'nde yayınlandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi,el sanatlarımız ve Maraş yemeklerinin tescillenmesi için Türk Patent Enstitüsüne (TPE) 14 başvuru yaptı. Hartlap Bıçağı'nın tescillenmesinin ardından oyma ceviz sandığı da Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni'nde yayınlandı. 


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak el sanatlarımız ve Maraş yemeklerinin tescillenmesi için Türk Patent Enstitüsüne (TPE) 14 başvuru yaptı.

 

Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Patenti almak için yaptığı başvurulardan Hartlap Bıçağı “Türk Patent ve Marka Kurumu'nun” Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni'nde yayınlanarak resmiyet kazandı. 


Hartlap Bıçağının Kahramanmaraş adına tescillenmesinin ardından Oyma Çeyiz Sandığı da Kahramanmaraş adına tescillendi. 


Diğer 13 ürün Türk Patent ve Marka Kurumu'nda onaylanması için işlem görüyor. 


Hartlap Bıçağı ve Oyma Çeyiz Sandığı dışında geleneksel el sanatlarımızdan Maraş İşi Sim Sırma, Yemeni, Maraş File Nakışı ile beraber Maraş yemeklerinden Fıstık Ezmesi, Naturel Sızma Zeytinyağı, Maraş Parmak Peyniri, Ravanda Şerbeti, Sarı Çeltik Pirinci, Urmu Dutu, Maraş Çöreği, Sumak Ekşi Akıtı, Kahramanmaraş Abbas İnciri'ne ilişkin coğrafi işaretlerin korunmasına yönelik tescil talebinde bulundu. 


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nce Türk Patent Enstitüsü'ne Kahramanmaraş adına tescillenmek üzere yapılan diğer başvurular şunlar: 


1-MARAŞ İŞİ SİM SIRMA 

2-YEMENİ 

3-MARAŞ FİLE NAKIŞI 

4-FISTIK EZMESİ 

5-MARAŞ NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI 

6-MARAŞ PARMAK PEYNİRİ 

7-MARAŞ RAVANDA ŞERBETİ 

8-MARAŞ SARI ÇELTİK PİRİNCİ 


/kaynak:Haber46

9-MARAŞ URMU DUTU 

10-MARAŞ ÇÖREĞİ 

11-MARAŞ SUMAK EKŞİ AKITI 

12-KAHRAMANMARAŞ ABBAS İNCİRİ

Maraş Haberleri

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Türk Patent ve Marka Kurumu’nun Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni’nde de yayınlandı.
0 Yorum

    Yorum Yapın
    MUTLU MÜŞTERİLER
    Markalarımızın tescili ve tüm patent işlerimizde çözüm ortağımız Etkin Patent ile çalışıyoruz. Bizden çok markalarımıza sahip çıktığını ve titizlikle takip ederek bizleri yönlendirdiklerini söyleyebilirim. Etkin Patent ile tanıştıktan sonra diğer rakip şirketlerinden ne kadar farklı olduklarını anladık. Bizim için en önemli farkları, amaçlarımızı gerçekleştirirken sadece bizim işimizi ifa eden değil aynı zamanda büyük resmi göstererek bize yolumuzda ışık tutan bir ortağa dönüşmeleridir. Bu kalite ile herkesin tanışmasını isterim


    E-Bülten