Çöreği Ve Sumak Ekşisi Tescillendi Türk Patent ve Marka Kurumu’nun Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni’nde de yayınlandı.
Çöreği Ve Sumak Ekşisi Tescillendi
Sosyal İletişim Kanallarımız Sait Zarifoğlu Blv. Barbaros, 46040 Merkez/Kahramanmaraş +90 212 212 35 17 Maraş Patent Logo

Çöreği Ve Sumak Ekşisi Tescillendi

Maraş Haberleri Türk Patent ve Marka Kurumu’nun Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni’nde de yayınlandı.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Maraş Haberleri  Tarih :  9.1.2018       Google Plus      
Çöreği Ve Sumak Ekşisi Tescillendi
Sait Zarifoğlu Blv. Barbaros, 46040 Merkez/Kahramanmaraş +90 212 212 35 17 Çöreği Ve Sumak Ekşisi Tescillendi » Maraş Patent

Maraş Patent Logo

Çöreği Ve Sumak Ekşisi Tescillendi


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin el sanatları ve yöresel yemeklerin tescillenmesi için Türk Patent Enstitüsüne (TPE) yaptığı 14 başvuru içerisinde yer alan "Maraş Çöreği" ve "Sumak Ekşisi Akıtı" tescillendi.


Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Patenti almak için yapılan başvurulardan "Hartlap Bıçağı", "Oyma Çeyiz Sandığı", "Kahramanmaraş Yemenisi", "Maraş File Nakışı", "Maraş Sumak Ekşisi Akıtı"nın ardından "Maraş Çöreği" ve "Sumak Ekşisi Akıtı" TPE tarafından tescillendi.


İki ürünün tescillenmesi, Türk Patent ve Marka Kurumu'nun Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni'nde de yayınlandı.


/kaynak:Milliyet

Maraş Haberleri

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Maraş Dondurmasının tescillenmesi için Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuru yaptı. Kurum başvuruyu kabul ederek Maraş Dondurmasının tescillenmesinin önünü açtı.
0 Yorum

    Yorum Yapın
    MUTLU MÜŞTERİLER
    Etkin patent ile çalışmaya başladığımız günden bu güne marka tescil başvuru öncesi yapılan araştırma ve sorgulama işlemleri, marka başvuru ve muhtemel sonuçları hakkındaki bilgileri , strateji geliştirme anlamındaki işlemlerimizi kendileri takip etmekte. Kendilerinin yönlendirmeleri ve iş takibi konusunda oldukça verimli sonuçlar alınmakta. Kendileri ile çalışmaktan son derece memnunuz


    E-Bülten